3 Mart 2011 Perşembe

Digitürk'e Digital Medya Çiftesi

Digital Medya'nın neredeyse sınırsız sayılabilecek özgürlüğünün, artıları olduğu gibi eksileri de var elbet. Bu durum bugün Digitürk'ü yarın öbür gün başka bir x firmasını mağdur edebilir, böyle bir durumda olay tamamen firmanın kriz yönetimi kabiliyetine kalmış. Digital MEdya'nın ve sosyal ağların gücünü kullanarak, milyonları arkasına alarak bu işi kendisi için, beş kuruş ödemeden mükemmel bir reklam kampanyasına dönüştürebilir, bu arada da işten anlayan 3-4 IT ciyle bu işi nasıl çözeceğine dair bir çalışma yapabilirdi. Ancak kendileri kapatmalara ve karartmalara meraklı, çözüm değil, kestrip atma odaklu hukuk sistemimize başvurup olayı hiç uğraşmadan, kestirmeden çözmek istedi..


Yine burada kaçırdığı konu, word of mouth un yaptırım gücü ile binlerce blogspot yazarını arkasına alarak, internet ortamında virüs gibi yayılacak bir anti kampanya başlattı..

Bence Digitürk sadece sitesinde bir açıklama metni yayınlayarak bu işten kurtulamaz. Etkisini kısa süre içerisinde daha da güçlü hissedecek, müşterilerini kaybetmeye kadar varan bir direnişle karşılaşacaktır. Bu durumu kendisi için artıya çevirecek bir eylem planı yapmazsa,"YOU MEDIA" çağında bloggerların çiftesini sağlam yiyecektir..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
;